- staraj sie znalezc egzemplarz wyprodukowany przed wrzesniem 2003. Pozniejsza produkcja krytykowana jest za jakosc okablowania, gorsze potencjometry i lakier.
- unikaj wersji 16.8. Co prawda mozna ja kupic tanio (a zwlaszcza po zaprzestaniu produkcji ok poltora roku temu) ale pozniej jeszce taniej bedzie mozna ja sprzedac. W przeciwienstwie do niej - wersje 24.8 i 32.8 mozna rozszerzac dostawiajac ekspandery 24.8. Zeby bylo smieszniej Mackie zaprzestalo tez produkcji tych ekspanderow, ale mozna je kupic na rynku wtornym.
- sprawdz stan zasilacza, jesli nie dbano o niego odpowiednio - moze powodowac "brumy" na sumie
Powyzsze uwagi nie powinny Cie odstraszyc, bo byla i nadal jest to udana konstrukcja, biorac pod uwage atrakcyjna cene.
O tym ze jest to cos wartego uwagi moze swiadczyc fakt ze zostalo zerzniete przez Behringera w formacie 24/8. Firma "B" ma tradycje "spogladania" na dobre wzory, z bardzo roznymi skutkami (choc na pewno robia to taniej...

Pamietaj tez ze mikser ten powstal w epoce ADAT-a z konkretnym przeznaczeniem pulpitu kontrolnego w zestawach rejestracji dzwieku opartych na modularnych osmiosladach Alesisa czy Tascama.
Czy to znaczy ze nie nadaje sie do pracy na zywo? Nie. Sprawdza sie tu tez znakomicie, choc przeszkoda moze byc to, ze mozna uzywac tylko 4 aux'ow jednoczesnie na kanal, co moze denerwowac jesli chce sie uzywac wiecej niz 4 miksow odsluchu czy wysylek efektow. Dla rozszerzenia mozesz uzyc funkcji "Mix B", ale to nie to samo.
Jesli szukasz alternatyw w tej samej kategorii - zapomnij o Behrigerze, lepiej kup oryginal Mackie
