Czy poprawnie - polemizował bym w tej kwestii. Faktycznie problemem w słuchawkach zamkniętych jest nadmiar niskich tonów. Kompromisem w tej kwestii wydają się być słuchawki półotwarte.
*********************
Nic podobnego. Owszem, istnieją na rynku modele słuchawek zamkniętych z nadmiarem niskich tonów, ale wynika to z takiego a nie innego założonego brzmienia, a nie faktu, że są zamknięte. Jest sporo profesjonalnych modeli, w których wcale niskich tonów nie jest za dużo.
Słuchawki zamknięte zazwyczaj dobrze reprodukują niskie tony w tym sensie, że ich pasmo jest mocno rozciągnięte w dół. Niedoświadczony słuchacz, który nie ma odniesienia w postaci referencyjnego odsłuchu z bardzo dużą membraną i jest przyzwyczajony do pudełkowatego brzmienia zestawów HiFi lub monitorów typu NS10 może łatwo błędnie ocenić taką reprodukcję.
"Przy podobnych przetwornikach" - to jest generalizowanie (hehe

).
**********************
proponuję sprawdzić w słowniku znaczenie terminu "generalizować"
Precyzja brzmienia słuchawek otwartych lub półotwartych polega na braku sporej kompresji powietrza która ma miejsce w słuchawkach zamkniętych. Dzięki temu membrana słuchawki może się swobodniej wychylać i żywiej reagować na impulsy. Takie jest moje zdanie.

...
**********************
Masz prawo mieć takie zdanie, ale mylisz się grubo. Podstawowym problemem w uzyskaniu równomiernego przetwarzania szerokiego zakresu częstotliwości jest równa skuteczność przetwornika w dB/W/m, która w przypadku swobodnie drgającej membrany o bardzo małych rozmiarach gwałtownie spada poniżej kilkuset Hz, gdzie wzrasta impedancja promieniowania. Dzięki zupełnie innemu mechanizmowi przenoszenia drgań przetworniki zamknięte działające jako tłok nie mają tego problemu (ponieważ ich zadaniem nie jest w ogóle wypromieniowanie fali akustycznej).
Twoje teorie dotyczące kompresji powietrza nie mają odzwierciedlenia w praktyce. Trudno mówić o kompresji w komorze przetwornika zamkniętego, jesli wziąć pod uwagę objętość powietrza i znikomą amplitudę drgań - zmiany ciśnienia są promilowe. Dużo większa kompresja jest zazwyczaj umieszczana w torze obróbki sygnału i jakoś nie bierzesz jej pod uwagę.