Zgaduję, że podłączyłeś drugi monitor poprzez złącze VGA (D-Sub) lub też do monitora o mniejszej rozdzielczości? W pierwszym przypadku obraz może być mało precyzyjny (wrażenie lekkiego rozmycia, czy też przesunięcia), a rozdzielczość rozumie się sama przez siebie.
Posiadam taką kartę w którymś ze starszych komputerów i pamiętam, że nie było żadnych problemów z podłączeniem dwóch monitorów - w tym przypadku jeden był podłączony przez DVI, drugi zaś to był w zasadzie telewizor z wejściem HDMI - zarówno klonowanie jaki dual screen działał bardzo dobrze.
Jeśli monitor, do którego chcesz podłączyć kartę ma wejście DVI, kup za parę złotych przejściówkę HDMI-DVI i podłącz kablem DVI - jakość powinna być dużo lepsza. Co do rozdzielczości, to VGA działa dobrze na kineskopach, natomiast na LCD już nie jest idealnie i właśnie cyfrowe wysyłanie obrazu jest tutaj metodą.
Inna sprawa to natywna rozdzielczość tego drugiego monitora - wiadomo że fizycznie jeśli ma np. 1366x768 (HD Ready), to w tej natywnej rozdzielczości będzie wyglądał najlepiej, natomiast w innych skalowanie takiego obrazu może powodować, że jakość nie będzie najlepsza (np. 1024x768 rozciągnięty na taką rozdzielczość, jaką monitor ma fizycznie, nie będzie powalający). Kineskopy pod tym względem są bardziej "wybaczające" i nawet obraz SD jest na nich akceptowalny. Sam odpalam czasami PS2 na telewizorze HD-Ready i to naprawdę kłuje w oko (a na starym kineskopie śmiga aż miło) - obraz RGB jest ostry, ale nie "komponuje się" za dobrze. Xbox360 podłączony do w/w telewizora poprzez VGA posiadał drobne niedoskonałości (analogowy gruby kabel bez sygnału zwrotnego), natomiast po przejściu na HDMI nawet rozdzielczość 1024x768 wygląda przyzwoicie.
Nie kupowałbym karty, gdyż ta co masz w zupełności wystarczy. Jeśli jednak byś się uparł - napisz jakie złącza posiadają monitory - są karty z kompletem złącz, są z DP (DisplayPort), 2xDVI itd. Akurat parametry karty nic tu nie mają do rzeczy (chyba że AMD Eyefinity wchodzi w grę ;)).