
A zatem postanowiłem skonstruować coś w tym stylu. Obecnie kończę projektowanie płytek - dzisiaj lub jutro będę zamawiał, powinny być za dwa tygodnie, wtedy zacznie się zabawa

Założenia są następujące
- 61 głosów (klawiatura 5 oktaw)
- sekcja oscylatorów zbliżona do tej z Polymooga, czyli 2 VCO sterujące przy pomocy PLL 2 kaskady dzielników częstotliwości. Różnica - zamiast układów MK54020 (TOS) i MM5823 (dzielniki oktawowe), użyję 12 (x2) liczników 4040 programowanych diodami jako TOS, i liczników 4024 jako dzielników oktawowych. Na wyjściach tego zespołu powinienem otrzymać dwa komplety przebiegów prostokątnych o współczynniku wypełnienia 50%
- również inspirowana Polymoogiem sekcja kształtowania przebiegu piły oraz PWM (w PM siedziało toto razem z generatorem obwiedni, filtrem i wzmacniaczem wewnątrz specjalizowanego układu Polycom na kartach głosów)
Na obrazku widać symulację tego układu:
http://wstaw.org/m/2013/07/17/waveshaper.PNG
Trzeba oczywiście dobrać pojemności indywidualnie dla każdego dźwięku.
- Układ VCF i VCA z Korga PS3100, czyli replika filtra Korg35 i tradycyjny Korgowski VCA na jednym tranzystorze. Dlaczego? Bo to tylko 6 tranzystorów i jeden wzmacniacz operacyjny plus parę elementów biernych, a zatem zmieści się na malutkich kartach. Szczególnie sprytna i ekonomiczna w tym układzie jest napięciowa regulacja rezonansu przy pomocy rezystancji dynamicznej diody.
- cyfrowe generatory obwiedni i LFO, przy użyciu procesorów AVR.
- na sumie blok "rezonatorów" z Polymooga i być może jakiś globalny VCF 24dB/okt - niekoniecznie Moog.
Układy kształtowania przebiegu, obwiednie i moduły VCF/VCA będą zgrupowane jako karty na pięciu "płytach głównych", jak na obrazku poniżej:
http://wstaw.org/m/2013/07/17/mobo.PNG
Płytka niebieska to ADSR, płytka czerwona to blok kształtowania przebiegów, a płytki zielone to VCF/VCA.
Na razie tyle. Sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie - o postępach będę informował na bieżąco.