...zamiast stacjonarnych kompów zakupić dwa notebooki. Jakie karty tam muszą siedzieć.
**********************
Nie jestem gigantem w temacie audio z komputera, ale moje doświadczenie na tym polu sprowadza odpowiedź na Twoje pytanie do jednego wniosku: komputery stacjonarne tak, laptopy, tylko te droższe.
Dlaczego? Otóż z tego co wybadałem, nie ma laptopów PC w cenie do 15.000zł, w których wyjście audio nadawałoby się do jakiegokolwiek zawodowego wykorzystania. Bardzo słabe przetworniki i ogólnie nieodkłócony tor audio powodują, że jedyne, do czego się nadają, to do odtwarzania dźwięków systemowych przez głośniczki wielkości wkładki do słuchawek, lub co najwyżej podłączenia 3 watowego głośnika w projektorze multimedialnym:)
Podłączenie takiego wyjścia pod system o mocy kilkuset i więcej wat, całkowicie obnaży fatalną jakość tego rozwiązania.
Ale żeby nie było tak całkiem źle, powiem Ci, że jest dobre rozwiązanie, z którego ja korzystam z dobrym skutkiem nagrywając koncerty i odtwarzając podkłady muzyczne do widowisk, na aparaturze o mocy 10kW.
Interfejs EDIROL UA1A. 44,1kHz/16bit na USB1.0. Schody są tylko z samym komputerem. Musi być to co najmniej PII 600MHz (Cyrix z takim zegarem nie miał najmniejszych szans odtwarzać bez dropów) no i sam mostek USB. Musi być LUCENT lub INTEL. Próbowałem z TexasInstruments, S3 i innymi wynalazkami, i nie dało rady. Szumy, trzaski itp. Zresztą o tym pisze na stronie producenta
http://www.edirol.com
W tej chwili używam notebooka California Acces CA8900 z PIV 1,7GHz mobile, wyposażonym w chipset intel 845 z USB2.0, i żadnych problemów. komputer taki za kwotę rzędu 5.500zł można kupić w sieci KAREN NOTEBOOK, bez systemu.
Wcześniej używałem California Acces CA8700 z PIII 1,2GHz, ale ze współdzieloną pamięcią z grafiką i z mostkiem USB od SiS, nie dawał rady. Nagrywanie jako tako, odtwarzanie płynne tylko z zewnętrznego twardziela podłączonego przez FireWire.
Skupiłem się na opisach laptopów, bo to mam "przeryte". Sądzę, że z blaszakami, pomijając niższe kwoty, miałbyś mniej problemu, bo wkładając nawet najprostzy z interfejsów z półki wyższej od SB (cena rzędu kilkuset zł) odpada Ci problem typu niezgodny mostek USB...
Tylko te rozmiary... :)
Z całkiem innej beczki powiem, że mój kolega ma kolegę, który dyskoteki obgrywa jakimś programem na linuxie, gdzie mp3 z twardego dysku miksuje się w programie, łącznie z PFLem i miksem kilku utworów na raz...
Sorki za przydługi post, krócej nie umiem ;)

...
**********************
Ej no nie stary - wielkie dzięki ! ja tylko na to czekałem.
Dla mnie to batdzo przydatna wiedza. Wniosek jest taki. Lepiej zakupić dwie stacjonarki (jednostki stacjonarne) na stabilnych podzespolach ASUS Pentium i testowany Ram oraz włożyć tam nie za wielkie dyski twarde o dobrym czasie dostępu a do tego zastosować uklad o którym piszesz. Oba kompy pozamykac w Case z gąbką w środku i ogień ? tak myślisz ? twoja wiedza jest dla mnie bardzo cenna. Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Tak naprawde to nie wielu ludzi na tym forum wykazuje wolę pomocy. Pozdrawiam serdecznie.